مهارت خودآگاهی
مهارت خودآگاهی و اهمیت آن در زندگی انسان
ژانویه 16, 2020
پرش ذهن
پرش ذهن چیست و چگونه باید در هنگام سخنرانی با آن مقابله کرد؟
ژانویه 17, 2020

چرا کسب و کار شما به یک بیزینس کوچ نیاز دارد؟

بیزینس کوچ

نقش بیزینس کوچ

بیزینس کوچ به فردی گفته می شود که تحت عنوان راهنما و مربی کسب و کار به رنق هر چه بیشتر بیزینس و فروش بیشتر به صاحبان کسب و کار کمک می رساند.

شاید در یک نگاه ساده، راه اندازی یک کسب و کار، امری فردی و بدون نیاز به مشاوره و راهنمایی به نظر برسد؛ اما مانند سایر عرصه های زندگی، داشتن یک راهنمای مناسب یا همان بیزینس کوچ سرمایه ای ارزشمند برای کسب و کار شما محسوب می گردد.

در واقع هر کسب و کاری، بسته به نوع و شرایط صاحبان آن و امکاناتی که در اختیار آنها قرار دارد، به روشی خاص نیاز دارد تا رشد کند و بیزینس کوچ بهترین روش را برای تحقق این امر ارائه می دهد.

بیزینس کوچ

تحول در کسب و کار

اصلی ترین اطلاعاتی که یک مربی کسب و کار بدان نیاز دارد این است که بداند صاحبان بیزینس به دنبال بروز چه تغییرات و تحولاتی در آینده مجموعه بیزینس خود هستند.

بر همین اساس بیزینس کوچ کلیه استراتژی ها و اولویت ها را تعیین می کند و راهکارهایی را پیشنهاد می دهد که بتوان زودتر به اهداف کسب و کار در آینده رسید.

بدین ترتیب بهره وری و بازدهی کسب و کار افزایش پیدا می کند و از میان تمام راه های موجود در پیش رو، مسیری برگزیده می شود که سهل تر و سریع تر شما را به هدف نهایی برساند.

بیزینس کوچ به معنای مشاور نیست

در واقع نقش بیزینس کوچ بدین شکل است که اطلاعات و داده های مورد نیاز را در مواجهه با تمامی موانع و مشکلات در اختیار شما قرار می دهد و شما را در عبور از این موانع، به بهترین شکل یاری می کند.

بر همین اساس بهره گیری از حضور مربی کسب و کار به معنای یک مشاوره چند دقیقه ای نیست؛ بلکه همواره تمرکز شما را بر روی نتیجه نهایی نگه می دارد و سبب می شود که احساس پایبندی بیشتری بر روی آمال و آرزوهای خود داشته باشید.

همچنین شناخت عمیق روحیه صاحبان کسب و کار باعث می شود که تمامی ایده ها و روش های پیشنهادی بیزینس کوچ بر مبنای شخصیت و احساسات آنها تنظیم گردد که همین امر سبب بروز پیشرف شگرفی در بازدهی و تحقق اهداف در کوتاه ترین زمان می شود.

دیدگاه بی طرفانه و غیرمغرضانه

در دنیای کنون بیزینس، تمامی صاحبان کسب و کارهای موفق می دانند که برای پیروزی در این عرصه باید نگاهی غیرمغرضانه و بدون تعصب نسبت به همکاران، کارکنان و علی الخصوص مشتریان و تمامی نفرات و کمپانی های درگیر در روند کسب و کار داشته باشند.

بیزینس کوچ

این موهبت بزرگ با حضور یک بیزینس کوچ مجرب به دست می آید؛ چرا که وی با نگاهی بی طرفانه از دنیای بیرون به تمامی اجزای کسب و کار شما نگاه می کند و بر همین اساس است که با استفاده از دانش و تجربه خود می تواند بهترین تصمیم گیری را به دور از تعصب و غرض داشته باشد.

داشتن دیدگاهی منطقی، لازمه یک تصمیم عاقلانه و تفکر باز است.

تردید نکنید که اگر تصمیمات شما عاقلانه و بی طرفانه نباشد شکستتان در عرصه کنونی کسب و کار حتمی است.

بیزینس کوچ همواره در دسترس است

بیزینس کوچ در برداشتن تمامی گام ها با شما و در کنار شما حرکت می کند، هنگام رویارویی با مشکلات کنارتان است و بهترین راهکارها و استراتژی ها را در اختیارتان قرار می دهد.

همین امر یکی از بزرگ ترین و اصلی ترین تفاوت های مربی کسب و کار و مشاور است که شما می توانید در هر زمانی که بر سر دوراهی قرار داشتید از اطلاعات وی برای تصمیم گیری استفاده کنید.

جلوگیری از بی دقتی و حواس پرتی

به عنوان یک مدیر و صاحب امتیاز یک مجموعه، قطعا روزانه مشکلات زیادی پیش خواهد آمد که نیاز است در مورد آنها تصمیم گیری هوشمندانه ای داشته باشید.

بیزینس کوچ

حواس پرتی و اشتباهات ناخواسته یکی از عواملی است که منجر به بروز خطا و اشتباه در روند کسب و کار می شود. ممکن است که به خاطر یک فراموشی ساده و ناخواسته، قرار ملاقاتی را از دست بدهید و یکی از مشتریان بالقوه نیز از دست برود.


بیشتر بخوانید:

بیزینس کوچینگ و ایجاد تحول در کسب و کار


در چنین شرایطی حضور بیزینس کوچ که مرتبا در کنار شماست، از تمامی برنامه ریزی های کاریتان باخبر است و مورد اعتماد شما نیز هست، تاثیر فوق العاده ای در پیشرفت شغلیتان خواهد داشت.

باید تلاش کنید که تمرکز اصلی شما بر روی هدف نهایی باشد و مسیری که طی می کند بیشترین بازدهی و کمترین زمان را صرف کند و تمامی این امور با حضور یک بیزینس کوچ باتجربه محقق می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره می‌خواهید؟